Ася Късовска
Със забележителна кариера като основател на счетоводна фирма, продължила повече от 15 години, Ася пренася своята изключителна дисциплина и прецизност в света на Йогата.
Страстта ѝ да се разхожда сред спиращи дъха пейзажи подхранва нейната енергия и креативност, които вплита в йога практиката си. Но любовта и подкрепата на семейството ѝ са тези, които истински разпалват духа ѝ.
Въпрос:
Ася, разкажи ни от колко време практикуваш йога? Кога реши да посетиш занимания по въздушна йога?
Отговор:
На йога клас подаднах случайно преди 8 години. Тогава даже и не предполагах, че тя ще стане неразделна част от моя живот. В началото не ми се получаваха асаните, мислех, че изглеждам смешно и абсурдно, но с времето нещата започнаха да ми се получават и даже сега предпочитам да практикувам йога със затворени очи, защото не е важно как изглеждащ, а как се чувстваш. Въздушна йога практикувам от 6 години и тук нямаше нищо случайно. Беше съвсем целенасочено търсене, намерих зала , в залата се запознах с Вера Хитова, която с ентусиазма си спомогна въздушната йога да стане неразделна част от моята йога практика.
Въпрос:
Кой може да практикува йога?
Отговор:
Йога може да практикува всеки, защото за мен йога е да отовриш сърцето си за доброто , за любовта, за силата си, да внесеш светлина в живота си, и да знаеш, че ти си този, който може да направи това. Един от принципите в йога е ахимса – ненасилие , затова в йога правим асаните до там . докъдето днес ни позволява тялото.
Въпрос:
Колко често мога да практикувам йога?
Отговор:
Може да звучи банално, но след като йога стане част от живота ти, ще усетиш вътрешната потребност от практика. За да поддържаме вътрешния си огън е добре да бъдем постоянни както на постелката , така и извън нея в мислите и делата си.
Въпрос:
С какво се отличава летящата йога?
Отговор:
С летящата йога по забавен начин огъвкавяваме тялото си , подобряваме сърдечно – съдовата система и кръвообращението, изправяме гръбначния си стълб. С помощта на люлката раздвижваме ставите си и укрепваме мускулите си. И не на последно място променяме перспективата си - виждаме света надолу с главата.